Striort metodu ile çatlak çizgilerinizin üzerinde tek tek çalışarak orada ki collagen bağ dokunun güçlendirilmesini sağlıyoruz. İşlem, yapılan bölgede çatlakları onardığı gibi sıkılaşma da sağlar. Onarımı yapılan çatlaklarda yüzde 30 ila yüzde 90 aralığında silinme gözlemlenir. Bu da kişinin deri yapısı ve iyileşme süreciyle bağlantılıdır. Seans aralıkları 21 günde bir olup, uygulama 1 saat sürmektedir.

 

Striort Çatlak Tedavisi Nasıl Uygulanır ?
Striort Çatlak tedavisi, öncelikle vücudun çatlak bulunan alanına özel bir krem sürülerek kan dolaşımının hızlandırılması ile başlıyor. 15 -25 dakikalık bir bekleme süresinin ardından Fibroderms aletinin vakumlu başlığının çatlak üzerinde, çatlağın yönüne doğru ileri-geri gezdirilmesi şeklinde uygulanıyor. Striort Vakum başlığı ile cilt üzerinde bir miktar kontrollü hasar yaratılarak elastin ve kolajen bağ dokusunun aktifleştirilmesi temeline dayanan tedavi, aynı zamanda belirgin bir sıkılaşma da sağlıyor. Uygulama esnasında cilt üzerinde oluşan kızarıklık ve morluklar 2-3 gün içinde gerileyerek geçiyor. Son derece güvenli ve zararsız bir yöntem olan striort, işlem hemen sonra ciltte kabuklanma veya lekelenme gibi yan etkiler oluşmasına niçin olmuyor. Ayda 1 kere olmak üzere, 1-3 seans arasında uygulanabilen tedavi, çatlaklar üzerinde %30’dan %90’a varan bir iyileşme sağlıyor. Hastalar uygulama sonrasında günlük rutin ve düzenlerine devam edebiliyor, tedavi herhangi bir kısıtlama gerektirmiyor.

 

Çatlak Oluşan ve Striort ile Onarılan Bölgeler 
Göbek Çatlakları
Kalça Çatlakları
Göğüs Çatlakları
Kol Çatlakları
Bacak Çatlakları
İç Bacak Çatlakları
Bel Çatlakları
Sırt Çatlakları
Baldır Çatlakları
Karın Çatlakları

 

Striort Uygulamasında Seans Hedefleri 
Striort Cihazı Mikro dairesel kapılar dolaşımı arttırır
Striort Uygulandığı yerde üst deri gelişimini hızlandırır
Striort Ciltte Sebum üretimini canlandırır
Striort Cildin Yapısında Hidro-lipit örtüsünü onarır
Striort Üst derinin kalınlığını arttırır
Striort Uugulandığında Cildin hidrasyonunu arttırır
Striort Ürünleri Fibroplastları uyarır
Striort Uygulması Elastik lifi yeniden yapılandırır
Striort Metodu Alt derinin kalınlığını artırır

 

Çatlak Onarımı Süreci boyunca Yapılması Gerekenler 
Uygulama yapılan bölgenin 15 gün boyunca güneş ışığına direkt maruz kalmaması önerilir
Evde kullanılan ürünler sabah, öğlen, akşam kullanılmalı
Yüksek faktörlü güneş koruyucu ne olursa olsun kullanılmalı
Hamam, sauna kese uygulanmamalı
Glutenli gıdalardan uzak durulmalı

 

Çatlaklar Neden Oluşur ? Çatlak Nasıl Tedavi Edilir ? Striort Çatlak Tedavisi Nedir ?
Deri üzerinde oluşan çatlaklar kadınların en çok şikayet etmiş olduğu kozmetik problemler arasında yer verilmiştir. Çatlaklar yaygın bir şekilde oluştuğu için makyaj ile kapatılabilecek boyutta değillerdir.

çoğunlukla kalça, baldır, karın ve göğüs bölgelerinde çatlaklar görülmektedir. Hızlı büyümenin olduğu erişkinlik, hamilelik yada kontrolsüz kilo alımı ile birlikte derinin nemsiz kalması çatlakların maksimum oluşum nedenidir. Sadece her hanımda çatlak olmaz. Deri de çatlak olmasını tetikleyen şey sizin genetik olarak derinizin dermiş tabakasındaki elastik liflerinizin sağlamlığı ve esneme kapasitesidir. Elastin lifleri derinin dermiş tabakasında ip yumağı şeklinde iç içe geçmiş durumdadır. Hızlı kilo alımı, hamilelik veya erişkinlik gibi derinin aşırı gerildiği durumlarda elastin lifleri yeterince sağlam değil ise derinin dermiş tabakasında bir kırılma meydana gelir ve çatlak doğar. Çatlak oluştuktan sonra onu geriye döndürecek bir tedavi yoktur.

Çatlaklar ilk başlarda koyu kırmızı yada kimi zaman mor renklidir ve 6-12 ay da solgun bir hale gelir. Eliniz ile ellediğinizde çatlak olan bölgenin altının sağlam deriye gore daha boş bulunduğunu hissedebilirsiniz. Sebebi dermis deki ayrılmadır. Tüm çatlak tedavilerinde de temel amaç çatlak altında kolajen protein sentezini artırarak çatlak olan bölgeyi sağlam deri ile eşitlemeye çalışmaktır.

 

Striort ile çatlak tedavisinin farkı 
Striort Uygulamasında İğne yok
Striort Her türlü cilt türüne yapılabilir
Striort Tüm vücut bölgelerine uygulanabilir
Komplikasyon oranı çok düşüktür
Striort ile ilk seansta % 90’a kadar sonuç alınabilir.
Gerekli görülürse 2. Yada 3. Seans  Striort yapılabilir.
Striort Uygulanırken ağrı nerede ise yok gibidir.