Op. Dr. Lider ÇELİK

Adı Soyadı:
Lider ÇELİK

Doğum Tarihi ve Yeri:
23.06.1972 – Diyarbakır

Üniversite:
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

İhtisas:
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi

Çalışma Durumu:
Özel Karşıyaka Göz Hastanesi

Uzmanlık Alanı:
Retina hastalıkları (Diyabete bağlı görme kayıplarının tıbbi, lazer ve cerrahi tedavileri; Sarı nokta hastalığı-Makula dejenerasyonları; Retina yırtıkları lazer ve cerrahi tedavileri)

Katarakt-Refraktif Cerrahi(Monofokal ve Multifokal göz içi lens uygulamaları)

Glokom

Bildiği Diller:
İngilizce
Almanca

Üye Olduğu Kurumlar:
Türk Oftalmoloji Derneği(TOD)
Türk Tabipler Odası

Çalıştığı Kurumlar:
Eskişehir Sivrihisar Devlet Hastanesi
İzmir Retina Göz Hastalıkları ve Lazer Dal Merkezi
Özel Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Özel Metropol Tıp Merkezi
Ludwing- Maximillian Üniversitesi Göz Kliniği, Münih, Almanya

1972 yılında Diyarbakır’da doğmuştur. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Bölümü’nden 1998 yılında mezun olup 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Aynı yıl Almanya’nın Münih kentinde Ludwig-Maximillian Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Kliniği’nde Vitreoretinal Cerrahi teknikleri üzerinde çalışmalara katılmış olan Op. Dr. Lider Çelik İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Tıbbi Retina, Argon Lazer uygulamaları, Göz içi enjeksiyon uygulamaları, Vitreoretinal Cerrahi, Katarakt Cerrahisi (multifokal göz içi lensleri, femtosecond lazer katarakt cerrahisi), Refraktif Cerrahi (İntralase, Lasek), Glokom, Korneal Crosslinking, Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) konularında çalışmalarına devam etmektedir.

Uluslararası Bilimsel dergilerde yayımlanmış 6 makalesi ve yine yurtiçi Oftalmoloji dergilerinde yayımlanmış çeşitli makaleleri ile birlikte ulusal ve uluslararası kongrelerde sunum ve posterleri bulunmaktadır. ESASO (European School for Advanced Studies in Ophthalmology) grubunun 2014 Eylül ayında düzenlenen Tıbbi ve Cerrahi Retina kursuna katılmıştır.

2009 yılından bu yana Özel Karşıyaka Göz Hastanesinde çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.